Безпека в інтернеті

Дата: 03.03.2023 09:36

З розвитком інформаційно-комунікаційних технологій проблема безпеки в Інтернеті стає усе більш актуальною. Сьогодні кількість користувачів мережі постійно зростає, при цьому частка дітей є дуже велика. Для багатьох підлітків Інтернет став інформаційним середовищем, без якого вони не уявляють собі життя. Але вміщаючи в себе великий інформаційний, навчальний, розважальний потенціал, Інтернет може бути небезпечним та становити певний ризик. Водночас, через відсутність життєвого досвіду та психологічних вікових особливостей такі, як недостатня розвиненість саморегуляторних механізмів, слабкий вольовий і емоційний контроль, імпульсивність поведінки, підлітки є менш стійкими до інформаційних та програмно-технічних загроз. Недосконалість законодавства, яке б регулювало діяльність електронних ЗМІ, зумовлює те, що кожного разу, користуючись послугами Інтернету, діти опиняються в ніким неконтрольованому просторі з величезною кількістю інформації, у тому числі і шкідливою, що, безперечно, має негативний вплив на розвиток їх внутрішнього світу та сприйняття навколишнього середовища.

З метою формування навичок безпечної поведінки підлітків в Інтернеті у Верхньорожанківському ЗЗСО були проведені заняття  «Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті»(6-8 кл).